Saldırıya uğrayan Yeniay: Korkacak durumumuz yok

Saldırının odağındaki isim Aziz Yeniay ise saldırı anını ve sonrasında yaşananları TGRT Haber canlı yayınında anlattı.

Dernek ziyareti sırasında sokağın tarandığını söyleyen Yeniay, kendilerinin panik yapacak ve korkacak bir durumlarının olmadığının altını çizdi. Seçim sürecine dikkat çeken Yeniay, “Seçimin bu şekilde anılması bize doğrusunu söylemek gerekirse bu demokratik yarış içerisinde gölge düşürmüştür” dedi.

Saldırı sonrası ilk kez konuşan Aziz Yeniay’ın açıklamaları şöyle:

“SOKAK TARANDI”

“Seçim çalışması kapsamında bir derneğimizi ziyaret ederken, içeride konuşmalar devam ederken bir anda otomatik silahlarla taranıldı, sokak tarandı. Doğal olarak o atmosfer içerisinde içeride bir panik yaşandı ancak bizim panik yapacak, korkacak bir durumumuz söz konusu değil. Dolayısıyla da biz programlarımızı durmadan artırarak yolumuza devam ediyoruz.

“GENÇ BİR KIZIMIZ BAŞINDAN VURULARAK YARALANDI”

Maalesef genç bir kızımız başından vurularak yaralandı ben bu vesileyle kendisine acil şifalar diliyorum, ailesine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Zaten kendisini de birazdan hastanede ziyarete gideceğiz. Dolayısıyla da güvenlik kuvvetlerimiz şu anda olayı bütün ayrıntıları ile birlikte takibini yapmakta, üzgünüz.

Küçükçekmece’nin bu tip silahlı saldırıya muhatap olması hepimizi Küçükçekmece halkı olarak üzmüştür. Özellikle de bir seçim sathına girmiş olmamız münasebetiyle seçimin bu şekilde anılması bize doğrusunu söylemek gerekirse bu demokratik yarış içerisinde gölge düşürmüştür”

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir