Geleceğe Bir Adım: Zirve 23

23 Yetenek Derneği’nin büyük gençlik buluşması “Zirve 23”, 13 Ekim Cuma günü Ülker Sports Arena’da düzenlenecek. Tüm Türkiye’den 5 bin gencin yanı sıra çok sayıda davetliyi ağırlayacak Zirve 23’ün bu yılki teması “Geleceğe Adım At”.

23 Yetenek Derneği’nin büyük gençlik buluşması “Zirve 23”, 13 Ekim Cuma günü Ülker Sports Arena’da düzenlenecek. Farklı sektörlerden ve uzmanlık alanlarından seçkin konuklar, 34 bini aşkın başvuru içinden seçilen 5 bin üniversite öğrencisi ile çeşitli kuruluş ve organizasyonlardan 500 özel davetlinin bir araya geleceği Zirve 23’ün bu yılki teması “Geleceğe Adım At” olarak belirlendi. 

23 Yetenek Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Yıldız“Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına adım atarken geleceğimize katkı sunacak etkili liderleri, ilham veren hikâyeleri, hayallerini eyleme dönüştüren girişimcileri ve cesaretle harekete geçen gençleri Zirve 23’te bir araya getirmek için” çalıştıklarını belirtti. Yıldız, iki senedir düzenlenen ve iki yıl üst üste “Yılın En İyi Zirvesi” seçilen Zirve 23’ün etkisini her geçen sene artırmayı, gençlere ve paydaşlara daha geniş katılımla ulaşmayı başardıkları için memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Üniversite öğrencilerinin ‘etki odaklı yetkinliklerini’ geliştirmek amacıyla 2 yıllık eşsiz bir program sunan 23’ün, gerçek tecrübeyi merkeze alan serüvenin ilk adımı kabul edilen Zirve 23’te konuşacak isimlerden bazıları şöyle:

Next Academy Kurucusu Levent Erden, Siemens AG Uluslararası Yönetim Kurulu Başkanı Jim Hagemann Snabe, Tarihçi Akademisyen Emrah Safa Gürkan, Socar Türkiye CEO’su Elchin Ibadov, KMPG Türkiye CEO’su Murat Alsan, Trendyol Grup CEO’su Erdem İnan, Teknoloji İletişimcisi Sertaç Doğanay, Kale Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Shazam Kurucusu ve CEO’su Chris Barton, Psikoterapist Mehmet Dinç, Swipeline Kurucusu Umut Yaka, Avane Cloud Kitchens Kurucusu Ahmet Orhon.

Zirve 23, ayrıca girişimcilerin ve üst düzey kurumsal yöneticilerin kendi hikâyelerini paylaşacakları oturumlara da ev sahipliği yapacak.

Etkinlikteki konuşmalar; 23’ün, etkili bir bireyin içselleştirmesi gereken yetkinlikler ve duygusal beceri setleri olduğuna inandığı 9 tema çerçevesinde şekillenecek. Oturumlara da adını veren 9 tema şöyle: Belirsizlik, Şüphe, Merak, Tutku, Cesaret, Denge, Huzur, Vicdan ve Devrim.

“Zirve 23, bir serüvenin başlangıcı” 

“Büyük etkinlikler genellikle bir projenin sonu olarak planlanır. Oysa Zirve 23, bizim için serüvenimizin başlangıcı, ilk adımı” diyen 23 Yetenek Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: 

“13 Ekim’deki büyük buluşmamızın ardından, her yıl olduğu gibi, gençleri farklı aşamalardan geçecekleri bir süreç bekliyor. Tüm aşamaları başarıyla geçen yaklaşık 100 genç, ‘23’lü olarak 2 yıllık programa katılmaya hak kazanıyor. Böylece; Akademi 23, Atölye 23, Sosyal Girişim Hızlandırma Programı ve 23 Eğitimleri gibi farklı içeriklerle sunulan 23 programında yer alıyorlar. İlk seneyi başarıyla tamamlayan 23’lüler, 23’ün sosyal etki odaklı projelerinde görev alarak yetkinliklerini gerçek tecrübeler edinerek geliştirme fırsatı yakalıyorlar. Bireysel gelişimimizde kritik önem taşıyan 20’li yaşlarda; 23, gençlere sunduğu faaliyetlerini daima gerçek tecrübe ile birleştirerek bir serüvene dönüştürüyor. 23’lüler bizzat saha gezilerine katılıyor, takım arkadaşlarıyla birlikte problem çözdükleri çalışmaların parçası oluyor, kendi girişimlerini oluşturuyor ve düşüncelerini açıklıkla ortaya koydukları paylaşım çemberlerinde buluşuyorlar.”

Gençlerin bünyesinde yer aldıkları kurum ve kuruluşlara olduğu kadar, kendilerine ve çevrelerine de fayda sağladıkları bir yaşam tarzına hazırlandıkları serüvende onlara destek olan 23; katılımcılarını, geleceğe adım atmak üzere Zirve 23’e bekliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir