Yeşil Sahalardan Siyasete: İmparator Fatih Terim Milletvekili Adayı mı Oluyor?

Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim’in siyasete atılacağı iddiaları gündeme geldi. Milli Takım ve Galatasaray ile birlikte çalıştığı dönemler müthiş başarıların altına imzasını atmış olan ve ‘İmparator’ lakabıyla tanınan ünlü teknik direktör Terim’e, siyasi partilerden milletvekilliği teklifi gelmiş. Peki Fatih Terim milletvekili adayı mı oluyor? Fatih Terim siyasete mi atılacak? Gelin verdiği cevaba birlikte bakalım. ??

Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim, hem sarı kırmızılı ekiple hem de Milli Takım’la birlikte çalışırken sayısız başarının altına imza atan isimlerden.

İmparator lakabıyla tanıdığımız Terim, 10 Ocak 2022’de Galatasaray’dan ayrılmasının ardından dinlenmeye çekildi. Ünlü teknik direktör şimdilerde herhangi bir takım ile çalışmıyor.

Konu o ki yaklaşan 2023 seçimleri ile çalışmalarını sürdüren pek çok siyasi partinin ünlü isimlere milletvekilliği teklifi gitmesini sağladı. Bunlardan bir tanesi de Fatih Terim oldu.

Her camiadan güvenilir isimlere milletvekili adaylığı teklifi götüren siyasi partiler, İmparator Fatih Terim’i de bu koltuklarda görmek istedi.

Peki ‘Fatih Terim siyasete mi atılıyor, milletvekili adayı mı olacak?’ derseniz ünlü teknik direktörün bu tekliflere cevabı “hayır” oldu.

Çevresindekilere siyasete girmeyi düşünmediğini söyleyen Fatih Terim, daha önceki dönemlerde yine milletvekilliği ve belediye başkanlığı konusunda teklif almıştı.

Bir önceki seçimlerde Adana milletvekilliğini ve İstanbul Belediye Başkanlığı tekliflerini geri çevirmişti.

69 yaşındaki teknik direktörün kısa ya da uzun vadeli planları arasında siyasete girmek ve milletvekili adayı olmak gibi düşüncelerinin olmadığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir